Általános Szerződési Feltételek
1. A jelen Általános Szerződés Feltételek (ÁSZF) az Üvegforgó Ékszerkészítő Bt. (a továbbiakban: Vállalkozás) által a patentekszer.hu honlapon keresztül nyújtott elektronikus kereskedelmi szolgáltatás nyújtására terjed ki. A kereskedelmi tevékenység keretében a honlapon keresztül megvásárolt termék vevője a továbbiakban: Ügyfél.
A Vállalkozás adatai:
Név: Üvegforgó Ékszerkészítő Bt.
Székhely: 2092 Budakeszi, Füredi L. u. 18.
Cg.: 13-06-068115
Adószám: 24968212-1-13
Bankszámla száma: CIB Bank Zrt. 10701180-68553072-51100005
Email: patentekszer@patentekszer.hu
Telefon: 06-30-356-4682
2. A honlapon keresztül történő termékvásárlásra a vásárlási felületen regisztrációval vagy regisztráció nélkül van lehetőség. Ennek során az Ügyfél megadja a megvásárolni kívánt terméket (annak darabszámával együtt) az ott megjelölt személyes adatait, valamint elfogadja az ÁSZF-et, valamint a Vállalkozás adatvédelmi nyilatkozatát.
Az Ügyfél által hibásan megadott adatok alapján az eredményes vásárlás során esetlegesen felmerülő bármilyen problémáért (például szállítási késedelem, a szállítás elmaradása, értesítés elmaradása) a Vállalkozást nem terheli felelősség.
3. A honlapon keresztül megvásárolható termék (a továbbiakban: termék) jellemzőit és vételárát a terméket bemutató oldal tartalmazza. A termékkel kapcsolatos egyéb információkért az 1. pontban megjelölt elérhetőségeken fordulhat a Vállalkozáshoz az Ügyfél.
A Vállalkozás tájékoztatja az Ügyfelet, hogy a termékek sajátosságaiból eredően a megvásárolt termék a honlapon található fényképtől eltérhet. Továbbá több azonos termék megvásárlása esetén a termékek szintén kis mértékben eltérhetnek egymástól.
A termék vételáraként megjelölt ár bruttó összeg. A vételár továbbá nem tartalmazza a termék kiszállításával járó költséget.
A Vállalkozás a termék vételárának változtatásának jogát fenntartja. Az új vételár a honlapon történő megjelenésének napján lép hatályba.
4. A vásárlás során a kitöltendő adatlap valamennyi rovatát ki kell tölteni. Ennek elmaradása esetén az adásvételi szerződés nem jön létre. A Vállalkozás a termék megrendelését nem fogadja el, illetve azt nem köteles teljesíteni, amennyiben a kitöltött adatlap nyilvánvalóan hibás vagy valótlan adatokat tartalmaz. Erről az Ügyfelet az Ügyfél által megadott elérhetőségen keresztül értesíti.
Az Ügyfél a megrendelés során tett adatbeviteli hibákat a megrendelés végleges megadásáig módosíthatja, azokat kijavíthatja.
5. A Vállalkozás az Ügyfél által megadott megrendelésről (ajánlattétel) egy automatikus email-üzenetben visszaigazolást küld. A visszaigazoló email tartalmazza mindazon adatokat, melyeket az Ügyfél a megrendelés megtételekor megadott, valamint a termék megnevezését és vételárát. A visszaigazoló email elküldése az ajánlat elfogadását jelenti, és ezzel az adásvételi szerződés létrejön.
A megkötött szerződés írásba foglalt szerződésnek minősül. A szerződést a Vállalkozás a megkötésétől számított öt évig megőrzi.
Ha az Ügyfél a visszaigazoló email-üzenetben szereplő adatok tartalmában hibát észlel, azt 24 órán belül jeleznie kell a Vállalkozás felé.
6. A szerződés nyelve magyar.
7. A Vállalkozás magatartási kódexnek nem veti alá magát.
8. A Vállalkozás a termék megrendelése során tájékoztatja az Ügyfelet a termék átvételének lehetséges módjairól, valamint a termék kiszállításának díjáról és a kiszállítás várható idejéről. Az Ügyfél a termék megrendelése során választ ezen lehetőségek közül. Az Ügyfél ezzel tudomásul veszi a termék kiszállításának díját és módját.
A Vállalkozás fenntartja a jogot arra, hogy adott esetben a kiszállítás díjának megfizetésétől eltekintsen. Ennek feltételeit a Vállalkozás a honlapon közzé teszi.
A Vállalkozás a kiszállítási díj változtatásának jogát fenntartja. Az új díj a honlapon történő megjelenésének napján lép hatályba.
Amennyiben a megrendelt termék a Vállalkozásnál nem áll rendelkezésre, a Vállalkozás erről a megrendeléstől számított 48 órán belül tájékoztatja az Ügyfelet, valamint arról, hogy milyen határidővel tudja a megrendelést teljesíteni. Az Ügyfél ezen tájékoztatást követő 48 órán belül elállhat a szerződéstől. Amennyiben az Ügyfél nem áll el a szerződéstől, a szerződés a Vállalkozás által megadott módosítással hatályban marad.
9. A Polgári Törvénykönyv alapján fogyasztónak minősülő Ügyfél indokolás nélküli elállási vagy felmondási jogát
a termék adásvételére irányuló szerződés esetén
a) a terméknek,
b) több termék adásvételekor, ha az egyes termékek szolgáltatása eltérő időpontban történik, az
utoljára szolgáltatott terméknek,
c) több tételből vagy darabból álló termék esetén az utoljára szolgáltatott tételnek vagy darabnak
a fogyasztó vagy az általa megjelölt, a fuvarozótól eltérő harmadik személy általi átvételének napjától számított tizennégy napon belül gyakorolhatja.
10. A fogyasztónak minősülő Ügyfél az elállási jogát az erre vonatkozó egyértelmű nyilatkozat útján gyakorolhatja. Az elállási jog határidőben érvényesítettnek kell tekinteni, ha a fogyasztó Ügyfél a nyilatkozatát a határidő lejárta előtt elküldi. A fogyasztót terheli annak bizonyítása, hogy ezen jogát jogszerűen gyakorolta.
Ha a fogyasztó jogszerűen eláll a szerződéstől, a Vállalkozás haladéktalanul, de legkésőbb az elállásról való tudomásszerzésétől számított tizennégy napon belül visszatéríti a fogyasztó által ellenszolgáltatásként megfizetett teljes összeget, ideértve a teljesítéssel összefüggésben felmerült költségeket is.
A jogszerűen gyakorolt elállás esetén a Vállalkozás a fogyasztónak visszajáró összeget a fogyasztó által igénybe vett fizetési móddal megegyező módon téríti vissza. A fogyasztó kifejezett beleegyezése alapján a Vállalkozás a visszatérítésre más fizetési módot is alkalmazhat, de a fogyasztót ebből adódóan semmilyen többletdíj nem terhelheti.
Ha a fogyasztó kifejezetten a legkevésbé költséges szokásos fuvarozási módtól eltérő fuvarozási módot választ, a Vállalkozás nem köteles visszatéríteni az ebből eredő többletköltségeket.
A fogyasztó Ügyfelet terhelik a termék visszaküldésével járó költségek. A Vállalkozás az utánvéttel visszaküldött terméket nem köteles átvenni.
11. A fogyasztó nem gyakorolhatja az elállási jogát olyan nem előre gyártott termék esetében, amelyet a fogyasztó utasítása alapján vagy kifejezett kérésére állítottak elő, vagy olyan termék esetében, amelyet egyértelműen a fogyasztó személyére szabtak.
12. Hibás teljesítés esetén a Vállalkozást – a terméknek az Ügyfél által történt átvételétől számított hat hónapon belül – jótállási kötelezettség terheli.
A Vállalkozás jótállási kötelezettsége alól csak abban az esetben mentesül, ha bizonyítja, hogy a hiba oka a teljesítés után keletkezett.
Ugyanazon hiba miatt kellékszavatossági és jótállási igény, illetve termékszavatossági és jótállási igény egyszerre, egymással párhuzamosan nem érvényesíthető, egyébként a jótállásból fakadó jogok a kellék- és a termékszavatosság keretében meghatározott jogosultságoktól függetlenül megilletik.
13.Kellékszavatosság
Az Ügyfél a hibás teljesítés esetén a vállalkozással szemben kellékszavatossági igényt érvényesíthet a Polgári Törvénykönyv szabályai szerint.
Az Ügyfél - választása szerint-az alábbi kellékszavatossági igényekkel élhet:
Kérhet kijavítást vagy kicserélést, kivéve, ha az ezek közül az általa választott igény teljesítése lehetetlen vagy a vállalkozás számára más igénye teljesítéséhez képest aránytalan többletköltséggel járna. Ha a kijavítást vagy a kicserélést nem kérte, illetve nem kérhette, úgy igényelheti az ellenszolgáltatás arányos leszállítását vagy a hibát a vállalkozás költségére maga is kijavíthatja, illetve mással kijavíttathatja vagy - végső esetben - a szerződéstől is elállhat.
Választott kellékszavatossági jogáról egy másikra is áttérhet, az áttérés költségét azonban az Ügyfél maga viseli, kivéve, ha az indokolt volt, vagy arra a Vállalkozás adott okot.
Az Ügyfél köteles a hibát annak felfedezése után haladéktalanul, de nem később, mint a hiba felfedezésétől számított kettő hónapon belül közölni. Az Ügyfél a szerződés teljesítésétől számított két éves elévülési határidőn túl kellékszavatossági jogait már nem érvényesítheti.
A teljesítéstől számított hat hónapon belül a kellékszavatossági igénye érvényesítésnek a hiba közlésén túl nincs egyéb feltétele, ha az Ügyfél igazolja, hogy a terméket a Vállalkozás nyújtotta. A teljesítéstől számított hat hónap eltelte után azonban már az Ügyfél köteles bizonyítani, hogy az Ügyfél által felismert hiba már a teljesítés időpontjában is megvolt.
14. Termékszavatosság
A termék hibája esetén az Ügyfél választása szerint termékszavatossági igényt érvényesíthet.
Termékszavatossági igényként az Ügyfél kizárólag a hibás termék kijavítását vagy kicserélését kérheti.
A termék akkor hibás, ha az nem felel meg a forgalomba hozatalakor hatályos minőségi követelményeknek vagy pedig, ha nem rendelkezik a gyártó által adott leírásban szereplő tulajdonságokkal.
Termékszavatossági igényét az Ügyfél a termék gyártó általi forgalomba hozatalától számított két éven belül érvényesítheti. E határidő elteltével e jogosultságát elveszti.
A termékszavatossági igényt kizárólag a termék gyártójával vagy forgalmazójával szemben gyakorolhatja. A termék hibáját termékszavatossági igény érvényesítése esetén az Ügyfélnek kell bizonyítania.
A Vállalkozás kizárólag akkor mentesül termékszavatossági kötelezettsége alól, ha bizonyítani tudja, hogy:
- a terméket nem üzleti tevékenysége körében gyártotta, illetve hozta forgalomba, vagy
- a hiba a tudomány és a technika állása szerint a forgalomba hozatal időpontjában nem volt felismerhető vagy
- a termék hibája jogszabály vagy kötelező hatósági előírás alkalmazásából ered.
A gyártónak (forgalmazónak) a mentesüléshez elegendő egy okot bizonyítania.
Ugyanazon hiba miatt kellékszavatossági és termékszavatossági igényt egyszerre, egymással párhuzamosan nem érvényesíthet. Termékszavatossági igényének eredményes érvényesítése esetén azonban a kicserélt termékre, illetve kijavított részre vonatkozó kellékszavatossági igényét a gyártóval szemben érvényesítheti.
15.A jótállási és a szavatossági igények kizárólag a vásárlást igazoló számla bemutatása mellett érvényesíthetőek.
16. Amennyiben a Vállalkozás honlapjáról más kapcsolódási pontokra (linkek) vezetnek, azon honlapok működéséért a Vállalkozást semmilyen felelősség sem terheli. Továbbá amennyiben más honlapok a Vállalkozás termékeiről a jelen honlapon lévő információktól eétérő információkat tartalmaznak, azon információkhoz kapcsolódóan a Vállalkozást semmilyen felelősség nem terheli.
17. Amennyiben az Ügyfél nem magyar állampolgár, kizárólag az ilyen Ügyfél felel azért, ha az Ügyfél államának joga szerint nem jogszerű tevékenységet folytat a Vállalkozás honlapjával összefüggésben.
18. A Vállalkozás honlapja szerzői jogvédelem alatt áll. Ennek megfelelően a nem jogosult által nem használható fel semmilyen, a honlapon található szöveg, fénykép, ábra, vagy egyéb, szerzői jogvédelem alá eső alkotás.
19. Amennyiben az Ügyfélnek a termék vásárlásával kapcsolatos bármilyen problémája merül fel, a Vállalkozás felé panasszal élhet. Az Ügyfél a panaszát az 1. pontban megjelölt emailcímen vagy postacímen tudja megtenni. A Vállalkozás az Ügyfél panaszát haladéktalanul megvizsgálja, és annak eredményéről az Ügyfelet értesíti.
Amennyiben az Ügyfél panasza a Vállalkozás által történt kivizsgálást követően sem rendeződik, az Ügyfél az alábbi fórumokhoz fordulhat a jogérvényesítés érdekében.
-
fogyasztóvédelmi hatóság,
-
Pest Megyei Békéltető Testület (1055 Budapest, Kossuth Lajos tér 6-8. III/331.; telefon: 06-1-269-0703; email: pmbekelteto@pmkik.hu)
-
bíróság.
20. A Vállalkozás jogosult jelen ÁSZF-et bármikor egyoldalúan módosítani.
21. A jelen ÁSZF-ben nem szabályozott kérdésekben elsősorban a Polgári Törvénykönyv, az elektronikus kereskedelmi szolgáltatások, valamint az információs társadalommal összefüggő szolgáltatások egyes kérdéseiről szóló 2001. évi CVIII. törvény,a fogyasztó és a vállalkozás közötti szerződések részletes szabályairól szóló 45/2014. (II. 26.) Korm. rendelet rendelkezései az irányadóak.
Amennyiben a honlapon keresztül nyújtott elektronikus kereskedelmi szolgáltatásra vonatkozóan más jogszabály lép hatályba, ezen új jogszabály válik irányadóvá az ÁSZF-ben nem szabályozott kérdésekben.
22. A termék árát az Ügyfél postai utánvéttel, banki átutalással vagy készpénzben a személyes alkalmával tudja megfizetni. A fizetési módot az Ügyfél a vásárlási folyamat során tudja kiválasztani.
22.1. A banki átutalással történő fizetés esetén a Vállalkozás a termék vételárának és a szállítási díj megfizetését követő 2-5 munkanapon belül szállíttatja ki az Ügyfél részére. A szállítási határidő a termék vételárának és a szállítási díjnak a Vállalkozás bankszámláján történő jóváírásának napján kezdődik.
22.2. Az utánvéttel történő fizetés esetén a Vállalkozás a termék megrendelését elfogadó visszaigazoló email-üzenet elküldését követő 2-5 munkanapon belül szállíttatja ki az Ügyfél részére.
23. A szállítási módok:
- személyes átvétel Budapesten és környékén egy előre megbeszélt helyen és időben,
- a FoxPost Zártkörűen Működő Részvénytársaság futárszolgálat közreműködésével,
- postai úton a Magyar Posta Zrt. szolgáltatásának igénybevételével
24. A termék szállítási díja:
- ajánlott és elsőbbségi levélként, postai úton történő szállítás esetén banki előre utalás mellett: 1.400,-Ft
- banki előre utalással történő fizetés és a Foxpost futárszolgálattal történő szállítás esetén: házhoz szállítás: 2.200,-Ft, kiválasztott automatába történő szállítás: 1.200,- Ft. MPL futárszolgálattal történő szállítás esetén házhoz szállítást 10 kg-ig vállalunk, ára: 1.990,-Ft, kiválasztott automatába történő szállítás: 990,- Ft.
- utánvéttel történő fizetés a Foxpost futárszolgálattal történő szállítás esetén: házhoz szállítás: 2.420,-Ft, kiválasztott automatába történő szállítás: 1.420,- Ft.
- személyes átvétel esetén: ingyenes
A 20.000,-Ft feletti vásárlás esetén az Ügyfélnek szállítási díjat nem kell fizetnie.
A szállítási módok, valamint a fizetési módok és díjak kizárólag a Magyarország területén belül történő szállításra vonatkoznak.
Budakeszi, 2024.03.26.
Üvegforgó Bt.
f